Chat

Chat Rulet, Chat Rulet Türkiye

Bu, yeni çevreye insan olarak geçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunun yerine kaçınılmaz olarak adapte olacağınız, öğreneceğiniz, keşfedeceğiniz ve çözeceğiniz anlamına gelir. sohbet / chat / mobil sohbet

Tüm deneyimlerin aynı anda olması gerekmez, ancak bazen kendinizi geri gelmekte zorlanıyor gibi hissedersiniz.

Büyük olacaksın, ama her zaman kolay değil.

Şu anda İrlanda’da 350.000’den fazla öğrenciyi temsil eden İrlanda’daki Öğrenci Birliği (USI) Başkan Yardımcısıyım. Ayrıca üniversitenin son yılında Maynooth Students ‘Union ile birlikte Refah ve Eşitlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı seçildim.

Yine de, kolejdeki ilk yılımda, geceleri Freshers ‘haftası için tek bir SU etkinliğine katılmamıştım. Korkunç derecede kendimden emin değildim ve gece vaktinin benim için olmadığını düşündüm. Longford’dan gelen zencefille, yalnızca çok az miktarda West Coast Cooler içen bir zencefille takılacağını ya da dışarı çıkacak olsaydım, plaj kokteyliyle seks yapacağımı düşünmedim.

TV akışının zevkleri

Bunun yerine, çevrimiçi olarak Fringe ve Supernatural bölümlerini kandırdım (ve sadece korkunç bir genişbantı saçmak için kullanılan kırsal bir çocuk olarak, kampüs dairemdeki Vampire Diaries’ı ‘aktarabilmem için yeni kurtuluşuna hayret ettim).

En iyi arkadaşım olacak kişiyi buldum, çünkü içeride kaldık, Barry’nin bardakları patlamış mısır yedim ve krallar oynamayı ya da aslında sahip olmadığımız ya da giymediğimiz cinsel deneyimlerden bahsetme konusundaki ilgimizden endişe duyduk.

Cinsel sağlık bilinci?

Daha önce hayatımda daha önce hiçbir zaman bir prezervatif görmemiştim, o zamanlar Refah Memuru onları o zaman bize atmıştı, vardiyayı almak ya da sert bir içki seansına katılmak için dışarı çıkacağımı düşünme.

Gerçekten de başıma gelmedi, seks yapamayan bir sürü insan vardı, yapamadıkları için değil, istemedikleri için ya da henüz buna hazır değillerdi. Yalnız olduğumu sanıyordum.

Neyin önemli olduğunu bulmak

Böylece dışarı çıkmadım, ancak Clubs & Socs Fairs Day’teki Derneklere katıldım ve onlarla tanışacak kadar şanslı olduğum en şaşırtıcı insanlarla tanıştım.

Sadece ortaya çıkmak ve beceriksizce birinin benimle konuşabileceğini ummak, zaman içinde çok fazla güven kazanmama yardımcı oldu. Her şeyin yerine oturduğu yerde dramatik bir an ya da ışık parlaması yaşanmadı.

Gerçekten olan şey, daha fazla sevebileceğim (tartışma gibi, hukuk toplumu gibi, politika, LGBT veya gönüllülük gibi) ve bu şeyler hakkında öğrenebileceğim insanları bulmak için çalışmamdı.

Bunu yapmak için içki içip parti yapmama gerek yoktu, ama birçok arkadaşım, Freshers ve ötesinden gerçekten çok keyif aldılar ve aynı zamanda benim yaptığım gibi farklı bir şekilde sosyalleşen olağanüstü insanlardı.

İnsanlarını bulacaksın

İnan bana, halkını bulacaksın. Zaman alabilir, ama yapacaksın. Hayatınızı Facebook zaman çizelgelerine veya Instagram diğerlerinin yayınlarına benzetme tuzağına kapılmayın, çünkü onlar sadece dünyanın bilmesini istedikleri hikayeyi anlatıyorlar. Bazılarımızın uydurma konusunda sahip olabileceği kaygıları göstermiyor.

Bu arada, evdeki kiralar, iyi bir şekilde çalışacağınızı ve arkadaş edindiğinizi, her şeyi okuduğunuzu ve brokoliyi pişirdiğinizi, yerinizi yakmadan ya da alkole ya da diğer koltuk değneklerine bağımlı hale gelmeden umduğunuzu umuyor.

Kendinizi düzensiz bir durumda hissetmek, yeni ev arkadaşlarınız ya da modüllerle nasıl çalışılacağı ve gelecek haftaki akşam yemeğinde ne olacağı ve bu kez SUSI verilip verilmeyeceği konusunda kendinizden biraz emin olmanız sorun değil. …. GELECEĞİ ile ilgili.

Konfor bölgenizden çıkın

Üniversite, Leaving Cert’in sprintine benzemiyor, daha çok dayanıklılık kazanacağınız ilginç bir kros kursu kursuna benziyor ve herhangi bir zamanda yanınızda koşan insanlardan farklı bitlerde daha iyisini yapacaksınız. Kaçma, çok uygunsuzum ama ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Her zaman kolay olmasa da büyük olacaksın.

Konfor bölgenizden çıkmak korkutucu olacak. Tumblr içinde kalarak ve hiç durmadan kendinizi izole etmemeye çalışın. Yeni şeyler denemek, birçoğumuz için korkutucu olduğu kadar heyecan verici.

Kolejiniz sizin için bir ev olacak, çünkü size meydan okuyacak ve ilham verecek insanlarla dolu, inanılmaz bir yer. Yeni bir şey gibi, zaman alacak. Kendin hakkında daha önce görmediğin veya farkına vardığın şeylerin bir parçası olduğunu anlayacaksın.

Daha önce hiç gerçekleşmemiş dünya hakkında düşünme yolları. Üniversite eğitimini neden alıyorsun – aslında her şeyi bilmiyorsun.

Herkes kendi ‘üniversite deneyimine’ hak kazanıyor

İnsanların farklı deneyimleri olduğunu kabul edin. Bunu okuyorsanız ve her hafta Freshers ‘Week’in dışında olmayı ve mutlak bir zihni açmayı ve hala ders vermeye ve konuşmaya devam etmeyi planlıyorsanız, o zaman da bir efsanesiniz.

Etrafınızdaki birçok insanın neden bu kadar konforlu olamayacağına dikkat edin ve onları dahil etmeye çalışın. Başkalarına verdikleri kararlar için veya onları yönlendiren şey için saygı gösterin.

Bir grubun yaptığı şey sizin için değilse, kendinizi bir kalabalığa düşürmeyin, çünkü yerinizi bulacaksınız. Harika olacağını biliyoruz. Olmasına izin ver ve kendin olmaya çalış.

Daha yeni başladın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


chat