Chat

Chatroulette, Chat Roulette

Genç bir kadının kişisel hikayesi, bize kendi ruh sağlığına sahip olmayı ve depresif dönemlerde nasıl ilerleyeceğini öğrendiğini anlatıyor.

Depresyonla yolculuğum 10 yaşımdayken çok erken başladı. M y ebeveynler ayrılmış olan ve benim ergenlik boyunca yavaş yavaş benim parlaklık, benim parlak yaratıcı enerjisini kaybetmiş ve tüm yuvarlak tutum yapabilirsiniz. sohbet / chat / mobil sohbet

Küçük bir çocukken, sabahları yataktan kalkamadığım hiç bu kadar aşırı olmadı. Çoğunlukla günlerim melankoli ile doluydu ve ben içeri döndüm.

İyi yıllar geçirdim. Mesela, gençlikten sonra okula taşındığımda. Yaptığım en iyi şeydi ve depresyonum hafifledi ve yaşam sevinçle dolmaya başladı.

Sonra 23 yaşında tekrarladım. İki yıl boyunca nefret ettiğim bir işte sıkıştım, ilişkim bitti, ailede hastalık vardı. İki ay boyunca her gün ağladım ve haftalarca evden ayrılamadım. Saksılı bir bitki gibi hissettim.

Mülkiyet almak

Vücudum çok ağır geldi, hareket edemedim. Yardıma ihtiyacım olduğuna karar verdim. Kimse bu kararı sizin için veremez. Bu aydınlığa kendiniz için gelmeniz ve hayatınızın sahipliğini almanız gerekir. Demek aynen böyle yaptım. Aylarca danışmanlığa gittim ve ilaç kullanmaya başladım.

Günlerim renklerle dolmaya başladı. Etrafımdaki renkler ve doğa daha canlı görünüyordu. En karanlık günlerimde dünyanın ne kadar gri hale geldiğini asla anlamadım.

Gündelikte güzelliği görmeye başladığımda, iyileşmek için sanata döndüm. Resim, çocukken sevdiğim bir şeydi ama geçmişte bıraktığım bir şeydi. İyileşme sürecim sırasında sanatı ve yaratıcı yönümü yeniden keşfettim.

Sanatçının Yolu

Yazma, parlak zırhlı şövalyem oldu. Bu her zaman geri döndüğüm ve zor zamanlar geçiren herkese tavsiye ettiğim bir şey. Şu anda kendime Julia Cameron’un kitabından, Artist’s Way’den çıkardığım bir hedef belirledim ve her sabah kalktım ve başka bir şey yapmadan önce üç sayfa yazdım.

Düşüncelerimi, duygularımı, dünyayı ve aklımdaki her şeyi işlemeye yardımcı olur. Bu sabah kalktım ve üç haikus yazdım. Kulağa garip gelebilir ama onları yazarken güldüm. Hayatı ne kadar eğlendirirsen o kadar eğlenceli olur.

Zihin sağlığımın mülkiyetini almak

Şimdi, nüksettiğimden bir yıl sonra hayatım canlılık dolu. Akıl sağlığımın mülkiyetini aldım. Her sabah ilacımıalıyorum, her gün meditasyon yapıyorum .

Her gün yoga yapmaya çalışıyorum ve her anı özel hissettiren insanları görerek zamanımı dolduruyorum. Bireysel panzehirinizin depresyonun ne olduğunu anlamaya çalışmak bir yolculuk ama anlamaya güneşin altındaki her şeyi denemeye değer.

Çok eğlenceli olabilir! Çok fazla yeni hobi denedim ve yeni ve eski tutkular buldum.

Olabilir ve iyi olacak.

Aslında, hayatının harika olacağına inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


chat