Chat

Mobile Sohbet, Mobile Chat

17 yaşımdayken, benim yaşımdaki birçok insan araba kullanmayı öğreniyordu. Kızların öğle yemeğinde arkadaşlarını sürdüğü, mola zamanlarında kitaplarını arabalarına bıraktıkları ve hafta sonlarında eğlenceli mini yol gezilerine çıktıklarını gördüm. sohbet / chat / mobil sohbet

21. yaş günümde hediyemin bir kısmı sürüş dersleriydi. Ailemin derslerime para ödemeye razı olduğu, aile arabasına girebildiğim ve bunun bir ayrıcalık olduğunu biliyordum. Bunu bilmeme rağmen, bu ders kuponunu elimde tutmak korkunçtu. Endişeliyim ve arabanın direksiyonuna geçmeyi düşünmek imkansızdı.

Gizlice başarısız olacağını umuyorum

Hiçbir parçam istememekle birlikte, teori sınavım için rezervasyon yaptırdım ve çalışmaya başladım. Bir parçam gizlice başarısız olmayı umuyordum, bu yüzden korkunç bir sürücü olacağımı ve bir arabanın direksiyonuna oturmamın çok kötü bir fikir olduğunu kanıtlayabilirdim. Bunun yerine uçan renklerle geçtim.

Bu benim derslerimi ayırtmaktan başka bir şey kalmamam anlamına geliyordu. Yeni hocamla tanıştığımda, ona ilk söylediğim şey, asla araba kullanamayacağımdı. Güldü ve on yıldır öğretmenlik yaptığını ve araba kullanamayan tek bir kişiyle tanıştığını söyledi. Geri kalan her şey gerçekten iyi olmuştu ve bana bunu yapabileceklerden biri olacağımdan emin olduğunu söyledi.

Korku yükselişini hissetmek

Bu derslerin ilk günü garipti; Bütün zamanımı yolcu koltuğunda geçirmiştim ve ilk defa direksiyon başında oturmak çok korkunçtu. Ben sadece arabanın hareket etmesini ve durmasını sağlamakla başladık ve bunu bir kez yapabildiğimde, bize götürdüğü konut alanını sürmem istendi. Yapıyordum, ellerim terliydi ve çarpacağımdan emindim. Ayrıca yağmur yağmaya başladı ve sanırım silecekleri giymeyi denemek için ulaşabileceğim her bir kol ve düğmeye bastım. Birkaç başarılı dönüşün ardından ve arabanın durup gitmesini sağladıktan sonra, korkudan uzaklaştığımı hissettim. Yapıyordum!

Alıştırma yap

Derslerin dışında mümkün olduğunca pratik yaptım, dükkanlara gitmeyi teklif ettim, ya da otoyolla ilgili bir yolculuk olsaydı, elimden geldiğince araba kullanırdım ve sonra da tam ehliyetli sürücümle yer değiştirirdim. Sekizinci dersimde sürücü hocam bana, öğrenilemediğime yemin ettiğim ilk dersi hatırlattı ve şu anda başarılı bir şekilde üç nokta dönüşü yaptığımı, tepeye başladığımı ve durduğumu ve dişliler arasında rahatça geçiş yapabileceğimi belirtti. yanı sıra trafiği yönetmek. Korkularim tamamen kaybolmuştu ve her sürücü koltuğuna oturduğumda biraz daha iyiydim.

Yaslanmış yetenekliyim

Henüz sınavımı almadım, ancak yakında bunun için rezervasyon yapmayı planlıyorum. En kendinden emin şoförlüğüm olan bir süre önce olacak, ancak artık direksiyon başında olma düşüncesiyle korku veya endişe duymuyorum. Sürmeyi öğrenmenin en zor kısmı kesinlikle kendime bunu yapabileceğimi öğretmekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


chat