Chat

Omegle, Omegle Sohbet

Haftalarca öleceğime emindim çünkü kalbim çok hızlı atıyordu. Etrafımdaki her şeyin bulanıklaştığı sürekli bir bölüm geçiriyordum ve bayılacak gibi hissettim. sohbet / chat / mobil sohbet

Gerçeği kavramam, böyle bir olay yaşadığımda gevşemeye başladı ve kendi kafamda kendimi bunun ölüm veya en azından deliliğin hissettiği şey olduğu konusunda ikna etmeye başladım. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu ve kesinlikle çok korktum.

Zorluk çıkıyor

Hayatım büyük bir panik atak oldu, kolej ve sosyal geziler neredeyse imkansız hale geldi ve evden hiç çıkamadığım dönemler oldu. En kötüsü, ne yapacağımı bilmiyordum.

Nasıl konuşulacağını bilmiyordum ve nasıl daha iyi olacağımı bilmiyordum. Fiziksel olarak yanlış bir şey olmadığı konusunda güvenceye alınmadan önce birkaç doktor ziyareti, kan testi ve kalp taraması yapıldı. Bunu kabul edemedim, fiziksel olarak çok hasta hissettim.

Fiziksel ve zihinsel sağlık arasındaki bağlantı

Yine de, insanlar fiziksel ve zihinsel sağlığın 
gerçekten ne kadar yakından birbirine bağlı olduğunu anlamıyorlar . Her biri diğeri kadar önemlidir ve her biri aynı şekilde tartışılıp ele alınmalıdır – büyük önem ve saygıyla.

Sonunda ciddi bir panik bozukluğu (zihinsel sağlık eğitimi / farkındalığı bile olmamamdan dolayı ), genelleşmiş kaygı , duyarsızlaşma / kötüye kullanma nedeniyle teşhis edildi ve sanki bununla başa çıkmak için yeterli değildi. ayrıca klinik depresyon için de tedavi edilebilir . Gerçek şu ki, hayatın gerçek çarpık bir mizah anlayışı olabilir, bazen çok evet, bu eş için şerefe!

Ne farkettim

Kendi mücadelelerimle birkaç şeyi fark ettim. Birincisi, şüphe yok da olsa, zihinsel sağlık damgalanmasının getirdiği sessizlikte acı çekmenin geleneksel olarak cahil tutumunu aşma çabalarımızda uzun bir yol kat ettik – hala daha uzun bir yol var. İnsanların, kendilerini iyi hissetmediklerinde hiçbir utanç olmadığını ve her zaman olduğu gibi davranmaya gerek olmadığını öğrenmeleri gerekir.

Olumsuz duygularla başa çıkmayı öğrenme

Çok uzun zamandır sadece üzüntü, ümitsizlik, kaygı vb. Şeylerin sadece yalnız zaman diliminde sınırlandırılacak ve başa çıkacak olumsuz duygular olduğuna inanmamız şart. Evden ayrıldığımızda, gerçek duygularımızı şişelemeliyiz, sahte bir gülümsemeye tokat atmalı ve yargılanmamak için kibar konuşmalar yapmalıyız.

Bu beni ikinci farkına varmam için yönlendirdi.

Açık iletişim

Derinlerde çoğu insan iyi kalplere sahiptir ve yaratıkları anlayan güzeldir. Bununla birlikte, kendi mücadelelerimiz hakkında daha açık olmayı öğrenmeliyiz ve sırayla insanlar kendileriyle daha açık olmayı öğreneceklerdir.

Bazılarının diğerlerinden çok daha büyük meselelerle savaşmak zorunda kaldıkları doğru olsa da, 
herkesin yaşamın bu çılgın roller-coaster yolculuğunda bir tür zihinsel sağlık sorunuyla karşılaşmamasının neredeyse imkansız olduğuna inanıyorum .

Açık fikirli ve dürüst iletişim çok önemlidir ve bu son 
dönemde şahsen çok yardımcı oldu .

Hayatımın bu son birkaç yıldır ben yüzleşen benim yolculuğunda yaptık dev sürüyor prouder edilemedi, kendi insan ruhu içinde büyük bir mücadele olmuştur ve ben hiçbir ışığı görebiliyordu noktalarda yapılmış olan 
ile ve kendi zihinsel sağlık sorunlarımı aşmak.

Aile ve arkadaş desteği

Tam olarak aileme ve arkadaşlarıma yaşadıklarım hakkında açılmak, şüphesiz ki kendimi kurtarmaya giden ilk adımdı.

Çevrimiçi forumların yanı sıra daha sonra bazı büyük danışmanların da desteğiyle, özellikle de beni yok eden panik ataklara karşı savaşmak için beynimi mucizevi bir şekilde eğiten bilişsel davranış terapisti, sonunda hayatımın kontrolünü kazandım. Nefes alabilirim. Uzun zamandır ilk defa parlaklık görüyorum, umut görüyorum ve geleceğim için heyecanlıyım.

Onların yardımı ile meşgul olmak ve beni daha iyi hissettiren şeylerden daha fazlasını yapmak gibi yeni ve sağlıklı bir yol belirledim, örneğin doğa, meditasyon, yoga (evet, bildiğim klişeyi uyandırdım, dürüst olmak gerekirse, hepiniz endişeli insanlarsınız) bir gitmek, gerçekten yardımcı olur), yazmak, yürümek, yüzmek, dans etmek, konuşmak, besleyici yiyecekler ve en önemlisi insanları anlamak.

Devam eden iş

Buna karşılık, beni kafein, alkol, uyuşturucu, çılgın geç geceler, kötü beslenme, egzersiz eksikliği ve her şeyden önce toksik ilişkilerden daha kötü hissettiren şeylerden daha azını ya da hiçbirini içermiyor. Elbette hayattaki hiçbir şey mükemmel değildir ve zihinsel sağlığımla mücadelem her zaman yanımda taşıyacağım devam eden bir savaş.

Ancak, etrafımdakilerin de yardımıyla, sonuna kadar savaşmaya, birleşmeye ve fethetmeye devam edeceğim bir tanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


chat