Chat

Omegle Tv, Omegle Tv Türkiye

Johnathan, birçok öğrencinin zihinsel sağlıktan ilham alan çalışmalarının arkasındaki motivasyonu açıkladığı NCAD’ın lisanslı sergisini ziyaret etti.

Sanat bazen duyguları, duyguları ve / veya deneyimleri ifade etmenin başka bir yolunu bilmeyenler için yaratıcı bir çıkış noktası olarak kullanılır. Akıl sağlığı ile eşleştirildiğinde, sanat aynı zamanda faydalı olsa da çok güçlü olabilir.

Bir şeyi ifade edenler için ve ayrıca ifade konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar için faydalıdır.

Ulusal Sanat ve Tasarım Yüksek Okulu’ndaki Mezuniyet Şovu’nu ziyaret edip, oradaki öğrencilerin görkemli eserlerini görme fırsatım oldu .

Akıl sağlığı sorunlarının yelpazesi

Eserler zihinsel sağlık bilinci ve sahip oldukları duygu, duygu ve deneyimlerin ifadesi etrafında toplandı. Bu gibi ruh sağlığı sorunları: anksiyete , depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) sergilendi. 
Bu sergilerde her zaman bağlantı kurulacak bir şeyler vardı. İlginç olan, hiç kimsenin aynı şekilde bağlanamayacağıydı.

Yaşam deneyimini anlama

Herkesin akıl sağlığı ile ilişkisi var. İlişkinin ardındaki daha derin anlayış yaşam deneyimleriyle bulunur. Hiçbir iki insan tam olarak aynı değildir ve / veya aynı hayatı yaşamaktadır.

Sanat bazen insanların dışarıda görmesi zor olan benzerlikleri bulmasının bir yoludur. Hepimiz kişisel mücadelelerimiz oldu ve hepimiz bunları kendi yöntemlerimizle hallettik.

Travmayı temsil etmek

Sergilerden biri, çocukluk döneminde cinsel saldırı sonucu Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) üzerine yoğunlaştı. Serginin ilk bakışta çok güzel ve yaratıcı olduğunu fark ettim. Sanatçı bunun cinsel saldırı ve TSSB gelişimi ile ilgili olduğunu açıkladı. 
O anda sergi farklı bir şekilde dokunuyor. Dışarıdan ne kadar basit ve güzel göründüğü ve yine de bu kadar korkunç bir şey yaşamış olması mükemmel bir tasviri idi.

Olumsuz duygular

Cinsel saldırıya uğrayan bir çocuğun zararını ve masumiyetini ve dışavurumcu ifadelerin gösterebileceği şekilde göstermek için kurulmuştur. Utanç, kaygı, suçluluk ve depresyondan.

Ayrıca, bunun ne kadar yaygın olabileceğinin ve birinin yaşamı üzerindeki etkisinin farkındalığını arttırmak için bu deneyime katılmış olan birinin gerçek beyin yapısını da somutlaştırdı. 
Diğer sergilerden bazıları kaygı odaklıydı. Anksiyete nasıl yaşanır ve nasıl tedavi edilir herkes için farklıdır. Bu, sergilerin yaratılma şekli ve nasıl sergilendiği konusunda açıktı.

Kaygının etkisi

Kaygı sinir bozucu, güçlendirici ve üstesinden gelmek çok zor olabilir ama denemeye değer.

Bir sergi, farklı türdeki sandalyeleri göstererek, birçok formda gelen bir şey olarak kaygıyı gösteriyordu: sallanacak bir sandalye, geriye dönüp giderken ne zaman döneceğinden emin olamadığından güvensiz hissetmenize neden olacak, geri dönüşü olmayan bir tabure, rahatlanmak

Odaklı kalmak

Diğeri, zihni belirli bir göreve odaklanarak yönetilebilecek bir şey olarak anksiyete olarak nitelendirdi. Sergiler, bir bakıma, kaygı gibi zihinsel sağlık sorunlarının mücadelesini ve yönetimini göstermek için bir araya geldi.

Son sergi, kaygı ve travma yönleriyle ilgili olarak en kavramsalsıydı. Bu sergi, bugüne ya da şimdi birçok kişinin geçmişte ya da gelecekte yaşanamayacak kadar yakalandığı şeklinde açıklandı. Sanatçı, odaklanmak için yavaşlamanın önemini açıkladı.

Zor zamanları tekrar ziyaret edin

Travmatik meselelerle uğraşmanın önemine de değinildi. Hayattaki zor zamanları tekrar ziyaret edebilme ve bu anların sizin üzerindeki etkisini tam olarak anlayabilmek. Bu, o andan itibaren tam olarak farkında ve tam olarak kabul görerek ilerlemenizi sağlar.

Bu tur hayal edebileceğimden çok daha kavramsaldı. Harika sanat eserlerini yaratan insanlar, çalışmalarında kendilerini batırdılar. Bağlanmak zordu ama nedenini anlamak ve kabul etmek kolaydı.

Hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz ve farklı şeyler deneyimliyoruz. Tecrübe ettiklerimiz benzer olsa da, bunları nasıl yaşadıklarımız onları bizim yapan şeydir.

Herkes mücadelelerine katılır ve herkesin mücadelelerini farklı şekillerde aştığını anlamak önemlidir. Sanat, zihinsel sağlığı yönetmek için etkili bir çıkış noktasıdır. Ve bazıları için denemeye değer olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir