Chat

Yabancılarla Görüntülü Sohbet

Birkaç gün önce Brock Turner ismi benim için çok anlamlı değildi. Kim olduğunu, ne yaptığını veya yaşadığı hayatı bilmiyordum. Sonra Buzzfeed’e gittim sohbet / chat / mobil sohbet

Bir gece geç saatte kanepede otururken, Twitter’daki Standford tecavüz davasıyla ilgili bir makaleye bir bağlantıyla karşılaştım. Cinsel saldırıdan kurtulan, saldırgana açık bir mektup yazmıştı. Sayfayı açtım ve önümüzdeki birkaç dakika boyunca perçinleyerek oturdum ve sözlerini okudum.

Bu kadının öyküsü, başına gelenlerin, saldırıdan habersiz uyanma korkusu, hayatını yeniden inşa etme ve korkunç, suçlu bulunan bir adama verilen ayrıcalıktan sonra kendini yeniden inşa etme korkusuyla ilgili bir hikayeydi. sadece üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla altı ay hapis cezası aldı hareket, onun hayatında.

Hayatta kalan cinsel eşyalar

Bu tür hikayelere kazanılmış bir ilgim var. Ergenlik yıllarımda cinsel tacizden kurtulan (mağdur demeyi reddediyorum), neredeyse her zaman haber bağlantılarına tıklar ya da konuyla ya da böyle ilgilenen makaleleri okurum.

Taşındıktan yıllar sonra bile, ülkenizdeki haberi okumaktan hoşlanırım. Artık gerçekten hayatının bir parçası değil, ama bir gün seni her gün etkiledi.

Haber kapsamını tetikleme

Bunu söylerken, bu şeyleri okumak çok tetikleyici olabilir. Böyle bir bilgiyi tüketmek beni kendi tecrübelerimin tarihine geri götürme yeteneğine sahiptir, aklımdan tamamen silmeyi çok isterim.

Başkasının deneyimlerini okumak beni çok derin bir düzeyde rahatsız edebilir, çünkü her şeyi çok iyi tanımlayabilir ve empati kurabilirim ve bunun üzerine başka birisinin başına geldiği için bir hüzün yıkar. Artık acil tehlike altında değilken, diğerleri hala öyle.

Çevrimiçi yorum

Bu gerçekleşmesi ve başkalarının deneyimleri beni üzüyor. Ancak, daha da kötüsü, insanların tecavüz ve cinsel saldırı hakkında çevrimiçi söyledikleri aşağılık, korkunç şeylerdir. Dürüst olmak gerekirse, insanların tepkileri benden en fazla duygu uyandıran şeydir.

Asla yapıcı olmayan yorumlar var, otoriteler. Bunlar tecavüze benzemediği gibi bir şey söyleyecekler (bir fark var gibi), adam sarhoş ve aptalca bir hata yaptı, #NotAllMen’in kadınlara saldırdığını, Batılı kadınların tehlikede olduğunu düşünüyorsa Suudi Arabistan’da yaşamayı denemeliler.

Evet bu doğru. Hepimiz hala kamu idamlarını gerçekleştiren ve kadınları taşlayan bir ülkeye gönderilmeli ve daha sonra ne kadar iyi olduğumuzun farkına varmalıyız. Sarhoşken sizden faydalanan erkekler? Caddede Catcalls? Geceleri kendi başına korku ya da yürüyüş? Pah! Bu et yarası.

Kadınların yüzleşmek zorunda oldukları ataerkilliği ve tecavüz kültürünü tanımakla kalmayıp, onu yok etmek için ellerinden geleni yapan birçok erkek tarafından kaldırıldığım kadar, varlığını kolaylaştıran birçok kişi tarafından da tükenmekte ve rahatsız oluyorum. Bazen, acımasız hissedebilirsiniz.

Kapsama tepki

Hatırlamam gereken şey, bu hikayeler olmasına rağmen, Amber Heard’ın aile içi şiddet iddiası (ve ona karşı sürülen smear kampanyası) veya bana kendi geçmişimi hatırlatan dünyadaki Brock Turner’ın olup olmadığıdır. bana sahip olmak. Beni kontrol etmiyorlar. Olanlar beni kontrol etmiyor.

Böylece bir şeyin tetiklendiğini, kemiğe çok yaklaştığını ve kendimi çiğ ve savunmasız hissetmemi sağladığında, kendimi böyle hissetmeme izin veriyorum. Olmayacak gibi davranmaya çalışmıyorum ya da duygusal bir cevap aldığım için zayıf olduğumu düşünüyorum.

Duygularını yönetmek

Gerekirse, nasıl hissettiğim hakkında başka biriyle konuşurum. Bir fincan sıcak çikolata yapmak ya da Netflix’te bir şey izlemek olsun kendim için güzel bir şey yapıyorum. Kendime bakmak için zaman ayırıyorum.

Ben kendimi dövemiyorum ve sen de yapmamalısın. Ne hissettiğinizi unutmayın ve kendinizi hissetmenize izin verin. Söz veriyorum, en iyi cevap bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


chat